מכס על חבילה מחול

כל מה שרציתם לדעת על מכס חבילות מחול

  • מאיזה סכום משלמים מכס על חבילה
  • איך ניתן לעקוף תשלום מכס על חבילה
  • כמה משלמים מכס עבור חבילה
  • איך משלמים על חבילה
  • ערעור על מכס חבילה

תשלום מכס על חבילה מחול

מאיזה סכום משלמים מכס על חבילה?

תשלום על חבילה מחול יהיה פטור ממכס עד $75 הדבר כמובן אינו תקף על מוצרי טבק ומשקאות אלכוהולים. אין משלמים על חבילה מכס עד $75 כולל, כאשר הסכום מצויין עם דמי המשלוח בקבלה, אם שילמתם על מוצר 74.90$ והמשלוח על 4$ אתם כן תשלמו מכס. צריך לוודא שהדבר רשום בתוך הקבלה כשיש הפרדה בין הפריט לשילוח וזה כולל בסך הכל את ה-75$.

אתרים כמו איביי, אסוס אמזון ועליאקספרס למשל לעיתים מחשיבים זאת במחיר הכולל ולכן השילוח חינם. אך ישנם המון אתרים שלא, לכן יש צורך גם בחישוב של דמי המשלוח.

אז איך ניתן לעקוף זאת?

בעיקרון אם תבקשו ממוכר סיני לכתוב פרטים אחרים הוא יסכים, אך כשהחבילה תגיע למכס ולא יראה למישהו לנכון ששילמתם סכום זעום על מוצר ששווה יותר תצטרכו לשלם מיסים כחוק, לכן עדיף לדבוק באמינות, יכול להיות והמזל יהיה לצידכם אך מחשב שעולה 60$ זה כבר מעלה חשדות… או מזוודת שמלות נשמע מופרח לגמרי שתשלמו על זה רק 70$ כולל משלוח.

אז מה בכל זאת ניתן לעשות?

פצלו חבילות

אם יש לכם מספר רב של פריטים מאותו אתר כמו אסוס למשל פצלו למספר חבילות מצומצם יותר, כך תגיעו ל75$ כל אחת כולל השילוח ובכך לא תצטרכו לשלם מס נוסף על החבילה.

כמה משלמים מכס עבור חבילה?

"….יבוא משלוח שערך הטובין הכלולים בו הינו 75$-500$

משלוח המכיל טובין שערכם הכולל 75$-500$ – פטור מתשלום מכס בלבד, וחייב בתשלום מע"מ ומס קניה אם חל (מס קניה חל לדוגמא על: טלוויזיות, חלקי חילוף לרכב)
הפטור ממכס אינו חל על מוצרי טבק, כוהל ומשקאות משכרים.
ערך כולל של עד 75$ -500$ – לא כולל הובלה וביטוח אם הם מחושבים בנפרד מערך הטובין.
חלקי חילוף לרכב בטווח מחירים זה מחוייבים בשיעור מס אחיד וכולל של 39.2%, למעט האביזרים שלהלן, עליהם חלה חובת תשלום מע"מ בלבד:
1. פנסים לרכב
2. מגבים לשמשות וחלקיהם
3. צמיגים
4. מושב בטיחות לתינוק/ילד המותקן ברכב והבסיס למושב
5. כריות אויר
6 דסקיות בלם, תופי בלם, רפידות בלם מורכבות
7. מערכות ABS
8. גלאי נסיעה אחורית (רוורס)
9. שסתומים לצמיגים
שיעור המס החל מחושב לפי ערך החבילה בתוספת דמי המשלוח והביטוח אם ישנם. כך, לדוגמא, נעליים שערכן בין 75$ ל-480$ (ללא משלוח וביטוח), יחוייבו במע"מ בשיעור 17% בלבד. נעליים שעלותן 480$ ועלות המשלוח והביטוח עליהן עומדת על 40$, עדיין יחוייבו ב-17% בלבד, אך שיעור זה יחול על ערך הטובין בתוספת דמי משלוח; סך הכל יחול המס על 520$….."

"…אופן חישוב המס

הבדיקה האם יחול מס נעשית על פי ערך הטובין בלבד. עם זאת, היה ונקבע כי חל מס, הוא יחושב לפי ערך הטובין בתוספת דמי המשלוח והביטוח.
כך לדוגמא: נעליים שערכן 480$ ועלות המשלוח הינה 60$ יחוייבו בתשלום 17% מע"מ בלבד. החיוב במס יחול על ערך הטובין בתוספת דמי המשלוח (540$)     . 17%X540=91.8
לעומת זאת, משלוח נעליים שערכן 520$ ועלות המשלוח 20$, יחוייב בתשלום 31% מס כולל. גם במקרה זה החיוב במס יחול על ערך הטובין בתוספת דמי המשלוח (540$) –  167.4=540X31%במידה וערך המשלוח המוצהר כולל את עלויות ההובלה והביטוח ללא הפרדה, שיעור המס יחושב על פי ערך החבילה כולה.
כך לדוגמא: (בהמשך ובהתאם לדוגמא שלעיל) משלוח נעליים שיוצהר עליו "540$ כולל הובלה וביטוח" יחוייב ב- 31% מס, גם אם בפועל ערכן של הנעליים הינו 480$ ועלות המשלוח הינה 60$…"

לקוח מתוך אתר רשות המסים בישראל

איך משלמים מכס על חבילה?

כשאתם נדרשים לשלם מכס על חבילה אתם ניגשים לסניף בו התקבלה החבילה בסניף דואר, תצטרכו לשלם במקום ולאחר מכן תהיו רשאים לקחת אותה. יש מקרים בהם החבילה נמצאת במרכז מסירה- לא בסניף דואר אלה בעסק פרטי, קודם צריך לשחררה באמצעות תשלום המכס לא בבית העסק אלה בדואר ורק לאחר מכן תשלח הודעה לאיסוף החבילה במרכז המסירה.

ישנה אפשרות לשלם באתר של דואר ישראל בסכום של עד 300 שקלים מכס אשר ניתן לשלמם באשראי.

למשלמים בדואר תתאפשר תשלום באמצעות מזומן או צ'ק בלבד.

ערעור על מכס חבילה

אם אתם לא חושבים שיש צורך בתשלום מכס כי פקיד החליט שזהו לא ערך החבילה אתם יכולים לערער באמצעות טופס ערעור ואם הדבר ימצא לנכון תהיו פטורים ממכס.

 


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *